top of page
יריד תעסוקה.jpg

יריד תעסוקה

הגענו לפגוש עשרות מפונים מכל אזור הצפון ביריד תעסוקה והכשרות מקצועיות של החמ"ל האזרחי בבית גבריאל. היינו שם עם ההכשרות האיכותיות של איי-קאט לצד רפאל, אלביט, שטראוס ואחרים

רכבת.jpg

ביקור ברכבת

הקרונות שהסיעו ראשי ממשלות וקיסרים במאה שעברה, אירחו השבוע את שגרירי מרכז איי-קאט במוזיאון הרכבת בחיפה. השגרירים גם עלו לגשר הולכי הרגל לתצפית מרהיבה על חיפה והנמל, ועל פעילות הרכבות המודרניות. היה מושלם.

וכל זה קורה בשותפות עם USAID - הסוכנות האמריקאית לפיתוח בינלאומי

שיפוצים.jpg

משפצים!

שיפוצים נרחבים במרכז איי-קאט. אנחנו גדלים ומשתדרגים.. מכינים את המרכז שלנו לשלב הבא

סיפור הצלחה.jpg

סיפור הצלחה

מאז שהוא זוכר את עצמו, ניעמה עיסא אהב להפיק אירועים. הוא ארגן ימי הולדת ומסיבות חתונה לבני משפחה וחברים, ובגיל 33 נרשם לקורס הפקת האירועים במרכז איי-קאט והפך את התחביב למקצוע.

בעזרת הידע המקצועי שרכש כבר הפיק אירועים מיוחדים כתרומה לקהילה, ועכשיו הוא פותח עסק עצמאי ואומר "באיי-קאט יצרתי שיתופי פעולה עם אנשים מהתחום ובעלי מקצוע כמו קונדיטורים וקצבים, ואני מקים חברה לשיווק, הפקה ועיצוב אירועים".

מפיקים בהתנדבות.jpg

מפיקים בהתנדבות

הסטודנטים שלנו בקורס הפקת אירועים מפיקים בהתנדבות עבור עמותות חברתיות, כתרומה לקהילה שהיא חלק מתפיסת העולם של איי-קאט. בתמונות: הפקה חגיגית וממותגת של אימון כדורגל משותף למועדון ניצן יונייטד, עמותת ניצן ומועדון נווה יוסף, שהתקיים במועדון פאבלה בחיפה.

חוגגים ביחד.jpg

חוגגים ביחד

חוגגים ביחד באיי-קאט איפטאר – פורים – פסחא, עם אוכל טוב, תחפושות וסדנאות, ובעיקר עם חברה טובה. דרך בני הנוער הנפלאים של איי-קאט אנחנו רואים כמה חשוב לגבש קהילה רב תרבותית ולפעול למחר טוב יותר.

וכל זה קורה בשותפות עם USAID - הסוכנות האמריקאית לפיתוח בינלאומי

שיח משותף נוער.jpg

שיח משותף עם בני נוער בימי המלחמה

איך ילדה מוסלמית מרגישה כשהיא לומדת בגן של יהודים? האם המיעוט בישראל מרגיש שונה? ומה הוא חושב על המלחמה? בפאנל שקיימנו השבוע תלמידים שאלו שאלות שמבוגרים לא תמיד מעזים לשאול, וקיבלו תשובות אישיות ומפורטות מצוות המקום - יהודיה, מוסלמית, נוצרי ודרוזית, שהסבירו איך מצליחים לעבוד ביחד גם בימים האלה.

בהחלטה אמיצה אנחנו מנהלים שיח משותף, ונמשיך בתהליך במטרה להפוך את המשבר הלאומי למנוף של חוזק.

תמונה1.jpg

חלוקת משחקי קופסה לנוער מפונה

צוות מרכז איי-קאט חילק יותר מ-200 ערכות משחקי קופסה, באמצעות כספים שגויסו במיוחד למטרה זו. המשחקים חולקו באמצעות מוקדי המפונים מהצפון ומהדרום: משרד החינוך, אגף הרווחה בעיריית עכו, מתנ"סים וישירות למשפחות הנזקקות.

פעילות עם מפונים.jpg

פעילות התנדבותית עם מפונים

צוות איי-קאט נוסע בימי המלחמה אל ילדי המפונים בבתי המלון בצפון הארץ, ומפנק אותם בפעילויות צילום, תלת ממד ומשחקים, ובעיקר מצב רוח טוב.

7 שנים.JPG

ציון שבע שנים לאיי-קאט

אירוע מצומצם לציון שבע שנים לאיי-קאט, תוך כדי ימי המלחמה. כמי שעוסקים בעשייה שהיא מעל לכל דת וצבע, אנחנו משלבים חזק ידיים כדי להשפיע טוב על הקהילה, ובעיקר בימים כאלה.

טקס סיום ציפורניים.jpg

טקס סיום קורסי בניית ציפורניים

גם בתוך הימים הקשים שעוברים על כולנו, סטודנטיות יהודיות וערביות יצרו ביניהן קשרי עבודה וחברות, וקרבה אמיתית. כי אנחנו הכי חזקים כשאנחנו ביחד.

סיפור הצלחה.jpg

סיפור הצלחה

באטריס והילה, אם ובת, הגיעו פעמיים בשבוע מרמת הגולן לעכו כדי ללמוד בקורס בניית ציפורניים באיי-קאט. בסיום הקורס הילה פתחה סטודיו שיעזור לה לממן תואר אקדמי, ובאטריס פתחה סטודיו שמסייע בפרנסת המשפחה. והן אומרות: "אנחנו אוהבות להתפתח ולעשות דברים ביחד. שילבנו אהבה לאסתטיקה עם הכנסה מעולה, וזכינו להיות חלק ממרכז איי-קאט, שעושה הרבה למען החברה".

פעילות קיץ.jpg

פעילות קיץ כייפית לבני נוער

בני נוער מדברים ביניהם בערבית ועברית, מצלמים ביחד, יוצרים בתלת ממד ויוצאים להפלגות, ומבלים קיץ מהסרטים.

הסיפור של איי-קאט הוא דוגמא....תמונה ראשונה.jpg

חגיגות שש שנים לאיי-קאט

החגיגה השתלבה בציון ארבע שנות שותפות עם USAID - הסוכנות האמריקאית לפיתוח בינלאומי, ועם רכישת מבנה קבוע בעזרתם של תורמים יקרים. שותפים וחברים הגיעו לחגוג איתנו מהארץ ומעבר לים, ונציגים מהשגרירות ואנשי דת כיבדו אותנו בנוכחותם, בערב מרשים שכלל ברכות והופעה של תזמורת ירושלים מזרח ומערב עם הזמרת מירה עוואד.

IMG_4734.JPG

משלחות מבקרות

420 משתתפים מ-24 בתי ספר סיימו ברבעון האחרון את לימודיהם באיי-קאט, בשני טקסי סיום מרשימים שאליהם הגיעו בני משפחות, חברים ואנשי חינוך רבים. התרגשנו לראות את האינטראקציה הטובה בין התלמידים, שאף הציגו את עבודות הצילום שלהם בתערוכה מיוחדת שהתקיימה במקום. 

WhatsApp Image 2023-07-20 at 12.25.26.jpeg

גלריית "אבסטרקט ומעבר"

נור אבו דולה חלמה על בית קפה שישלב אוכל טוב עם סדנאות ותערוכות של אמנים צעירים, ופתחה במבנה עתיק בכפר ירכא את "קופי פאן", אחרי שלמדה באיי-קאט קורס "יזמות וניהול עסק תיירותי". 

אני נמשכת למקומות יפים עם רובד תרבותי עשיר, כי בהם אפשר ללמוד על אנשים ולהביא את החברה למקום טוב יותר. הלימודים באיי-קאט נתנו לי את הכלים לעבוד, ואת האומץ להגשים את החלום". 

איך נראה חלום שהתגשם.jpg

סיפור הצלחה

520 משתתפים מ-12 בתי ספר.jpg

טקסי סיום נוער

420 משתתפים מ-24 בתי ספר סיימו ברבעון האחרון את לימודיהם באיי-קאט, בשני טקסי סיום מרשימים שאליהם הגיעו בני משפחות, חברים ואנשי חינוך רבים. התרגשנו לראות את האינטראקציה הטובה בין התלמידים, שאף הציגו את עבודות הצילום שלהם בתערוכה מיוחדת שהתקיימה במקום. 

bottom of page